Zacznijmu od mangi *,*
Manga – komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki uzytkowej. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks.
Manga wyewoluowała z połączenia ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania, a swoją obecną formę przybrała krótko po | |wojny swiatowej. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron.
Popularne mangi są adaptowane na filmy i seriale anime.
Ta dam *,* Pokaze wam kilka przkladów :) :
No *,* wiem sliczni są *,*
Teraz anime *,* PODRESLAM TO NIE CHINSKIE BAJECZKI
Anime – skrócone angileskie słowo animation oznaczające film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji. Istnieje także teoria, że termin anime pochodzi od francuskiego słowa animé (animowany) lub les dessins animés(animowane obrazy). Obie formy – pierwotna animēshon i skrócona anime – są rozpoznawane przez Japończyków. Po raz pierwszy terminu anime użył japoński teoretyk filmowy Taihei Imamura w latach 40. XX wieku , zastępując nim dotychczasowe określenie manga-eiga
Gatunki anime ; Horrror , Komedia , Ecchi <X_X> , itp XD
A to mała zacheta B))
Dziekuje za uwage *ukłon*



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz